Greek Subbuteo Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Greek Subbuteo Forum


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
The Rock
Subbuteo Beginner
The Rock


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 31/05/2010

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ   ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ EmptyΠεμ Ιουν 17, 2010 7:50 am

Παρολο το γνωστο προσωπικο προβλημα που αντιμετωπιζα θελησα να ξεκινησω να ασχολουμαι με τις κλησεις για τη στελεχωση της εθνικης ομαδας οπεν αμεσως μετα τη ληξη του πρωταθληματος ως οφειλα. Οταν ελαβα το λαντερ με εκπληξη παρατηρησα οτι ο χρηστος [αγγελινας ] δε μου ειχε πιστωσει τους ποντους που μου αναλογουσαν απο το πρωταθλημα, με αποτελεσμα να χανω την πρωτη θεση της καταταξης για την οποια προσπαθησα ολη τη χρονια. Το στορυ εχει ως εξης. Την ωρα εναρξης του πρωταθληματος ημουν εκει ειχα πληρωσει κ ειχα μπει κανονικα στην κληρωση. Μετα κ λογω του σοβαρου συμβαντος που ετυχε στον αδερφο μου εγω κ ο προεδρος [30φυλλου] φυγαμε αμεσως. Ο χρηστος χωρις να μας ρωτησει μας εβγαλε απο την κληρωση κ εβαλε αντικαταστατες για να μην εχει τρυπες η διοργανωση.Κ ρωταω αν τελικα ο μικρος δεν ειχε τιποτα κ γυριζαμε μετα απο μιση ωρα τι θα μας ελεγε? Οτι δεν παιζετε γιατι εβαλα αλλους?!! Χεστηκα αν θα υπηρχε τρυπα στο προγραμμα. Ημουν μεσα στους 16 του ρανκινγκ που προκριθηκαν για την τελικη φαση , ημουν εκει , ειχα πληρωσει κ χωρις να ρωτηθω βγηκα απο την κληρωση. Τελως παντων μεχρι εκει οκ για να εξυπηρετηθει η διοργανωση αφου ετσι εκρινε ο χρηστος ως διοργανωτης. Περιμενα ομως οτι θα επαιρνα τους ποντους που μου αναλογουσαν και δικαιωμουν. Κατι τετοιο δεν το εκανε. Κ απο δω κ περα δεν ειναι οκ. Την εξυπηρετηση της διοργανωσης τη δεχομαι, την αλλοιωση της βαθμολογιας κ την κλοπη των ποντων μου δεν τη δεχομαι. Εκτος των αλλων βιαστηκε να ανακοινωσει το λαντερ χωρις να συζητησουμε το θεμα το οποιο μου παρουσιαστηκε ως τετελεσμενο. Οταν μιλησαμε μου ειπε οτι ακομα και λαθος κ αν εκανε τωρα δε μπορει να ανακαλεσει κ οτι θα μεταφερει το θεμα στον κουτρουμανο προς επιλυση. Του ειπα οτι δεχομαι οτι δεν εγινε ηθελημενα αλλα οτι ειναι να γινει κ οποια κ να ειναι η αποφαση να παρθει γρηγορα εστι ωστε να προχωρησει η διαδικασια των κλησεων οσο τα εισητηρια ειναι ακομα σε ανθρωπινα επιπεδα. Απο τοτε εχει περασει σχεδον ενας μηνας κ ουτε φωνη ουτε ακροαση για το θεμα. Οταν μιλησα με τον κουτρουμανο μου ειπε οτι το θεμα δεν ειναι δικο του κ οτι ο χρηστος πρεπει να το λυσει [ κ συμφωνω με τη σταση του]. Ομως δε συμφωνω με το γεγονος οτι αδιαφορησε κ δεν ασχοληθηκε να πιεσει το χρηστο να λυσει το θεμα προς οποιαδηποτε κατευθυνση, με αποτελεσμα να εχει χαθει πολυτιμος χρονος. Η δικη μου υπομονη στο θεμα εξαντληθηκε. Δεν ειμαι κανενα παιδακι να με δουλευουν ουτε εχω τοσο αναγκη να παω σωνει κ ντε στην εθνικη Επισης δεν παρακαλεσα για κατι. Ζητησα μια αποφαση που κανενας δεν επαιρνε για λογους αγνωστους. Ισως ηταν θεμα εγωισμου, ισως πολιτικο, αλλα το πιο πιθανο ειναι λογω ελλειψης αντερων. Αυτο κ μια σειρα αλλων περιστατικων με εχει κανει να ξεξερωσω απιστευτα. Κ εξηγω. Μολις αναρτηθηκε το λαντερ ο πραντσουδης εκανε κινησεις να κλεισει εισητηριο. Μολις εμαθε για την εκκρεμοτητα που υπαρχει αρχισε να μου στελνει μηνυματα οτι παω να του φαω τη θεση [ακουσον ακουσον] οτι δεν δικαιουμαι ποντους ,οτι επεσα στην υποληψη του [χεστηκα ας μη με κανει γαμπρο του] κ διαφορα τετοια ομορφα. Κ ενω εχουν αρχισει να μου σπανε τα νευρα ερχεται κ το ακροπολις ως κερασακι στην τουρτα. Στεναχωρηθηκα πολυ με την κατασταση μεταξυ λεβενταρου κ τσομπι στο ομαδικο. Απογοητευτηκα που ελληνας με εσφαξε στον τελικο του ατομικου, ηθελημενα η αθελα, μαλλον αθελα αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια, χαριζοντας την πρωτια στον μαλτεζο. Οσα χρονια παιζω εξω κ με διαιτητευει συμπατριωτης του αντιπαλου παντα μου κλεινει το σπιτι. Δε ζητησα κατι τετοιο αλλα το 50-50. Δυστυχως εδω του χαρισαμε το τουρνουα. Κ πραγματικα πικραθηκα πολυ που μολις δεχθηκα το ανυπαρκτο γκολ στη ληξη αρκετοι χαμογελουσαν κ αλλοι πανηγυριζαν κιολας. Ευτυχως ηταν η μειοψηφια. Απο ορισμενους το περιμενα απο αλλους οχι. Ολα αυτα μου εδειξαν ασεβεια προς το προσωπο μου μη αναγνωριση της αξιας κ του ρολου μου , κ οδηγησαν στο να χασω την ορεξη κ το κινητρο να ασχοληθω κ να δωσω κ τα ωραια μου λεφτακια [ειναι γνωστο οτι δεν ειμαι κανενα πλουσιοπαιδο k τα εξοδα αυτα ειναι απο το υστερημα κ οχι απο το πλεονασμα] [κ να μην τα δωσω να παω με την ομαδα μου που λατρευω], για να ταξιδεψω με την εθνικη βλεποντας οτι υπαρχουν τετοιες νοοτροπιες. Κοινως ξενερωσα. Κ δε κανω τον τζαμπα μαγκα, γιατι εχω ηδη κλεισει εισητηριο κ η αποφαση να μην παω θα μου κοστισει 150 ευρω. Καλως η κακως ομως η αξιοπρεπεια κ η διαθεση δεν κοστολογουνται. Οι οποιες κριτικες με αφηνουν αδιαφορο κ δε θα δωσω συνεχεια σε οποιον τοποθετηθει θετικα η αρνητικα.προς εμενα. Εδω κ περσι που ταξιδεψα με την χειροτερη αγωνιστικα εθνικη ολων των εποχων αρκετοι με χλευαζαν οτι ειμαι δηθεν πατριωτης, οτι το κανω για προσωπικους λογους κλπ. Εγω ημουν εκει ομως στις πιο δυσκολες συνθηκες. Για να δω φετος που τα πραγματα θα ειναι ευκολοτερα κ με καλυτερες προυποθεσεις. Θα ξανασχοληθω με την εθνικη μολις ξαναβρω κεφι κ διαθεση κ μολις δω οτι κ αλλοι ενδιαφερονται για την προοδο της ανεξαρτητα απο κλαμπικα κ πολιτικα συμφεροντα η προσωπικες επιδιωξεις. Τα τελευταια χρονια πραγματικα παρακαλαω τους δυνατους παικτες να ερθουν στην εθνικη για να ειμαστε πιο ανταγωνιστικοι. Κουραστηκα. Οι προτασεις μου για οποιον αναλαβει να κανει τις κλησεις για φετος ειναι [δεδομενου οτι ο 30φυλλου δεν ενδιαφερεται να συμμετασχει] οι ρικος κ κεχρης κ αν αυτοι αρνηθουν οι τσομπανιδης γ κ φραγκακης.. Οι 3 αλλοι εχουν ηδη προκριθει αυτοματα βασει της προκηρυξης κ ειναι οι μπεης , χατζαρας κ πραντσουδης . Ολα αυτα που με χαλασαν δεν προκειται να επηρεασουν τις προσωπικες μου σχεσεις με ορισμενους απο τους πρωταγωνιστες. Αν κ μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι δεν κρατω κακια σε κανεναν. Πρεπει ολοι να ξεχωριζουμε το σουμπουτεο κ τον μικροκοσμο του απο την αληθινη ζωη. Στο σημειο αυτο θελω να επισημανω οτι κ στο πολιτικο πεδιο του παιχνιδιου τα πραγματα δεν πανε καλα. Δεν ξερω αν αυτα που μας χωριζουν ειναι περισσοτερα η αυτα που μας ενωνουν. Θεωρω οτι ηρθε η ωρα για τη μεγαλη ενωση κ για νερο στο κρασι ολων μας , αλλιως ο φοβος για πολλαπλη διασπαση ,μαρασμο κ απομονωση ειναι μεγαλος. Τελος τωρα που δεν εχει νοημα για τις κλησεις στην εθνικη [ ναι ευρυ δεν κινδυνευει η θεση σου] , περιμενω ετσι για το γαμωτο να διορθωθει το λαντερ κ να παρω εγω κ ο 30φυλλου τους ποντους που μας αναλογουν . Απο σημερα ξεκινανε για μενα οι σουμπουτεικες μου διακοπες με τους φιλους μου κ την ομαδα μου για τη οποια ειμαι απιστευτα υπερηφανος που ειμαι μελος της.
Κλεινωντας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια στην εθνικη κ σε οποια παιδια ταξιδεψουν το σεπτεμβρη στη γερμανια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Subbuteo Forum :: Γενική Συζήτηση Subbuteo-
Μετάβαση σε: